Гумени сите круг одбори

Краток опис:


 • ФОБ Цена: US$99-1,999/PC
 • Net Weight: 3.0 - 3.5KGS
 • Начин на плаќање: T/T, L/C, D/P
 • Guarantee: 3 years
 • MOQ.: 10 PCS
 • Package: Carton
 • Порт: QingDao
 • Production Capability: 10,000 PCS/Month
 • детали за производот

   FRONTIER надувување сите круг одбори работат добро во различни услови. Тоа е прв избор за вода Весло спортови на бела вода. големини одбори се движат од 9-12 ФТ во должина и 30-33 "во ширина како вистински барања. Пократкиот одбори се повеќе maneuverable и повеќе одбори следат подобро во права линија. Освен големината на следниов одбори, Ако имате различни барања за сите големина круг одбори, тоа може да се изменуваат.

  FRONTIER- ALLROUND ДОЛЖИНА CM / ИНЧИ Ширина CM / ИНЧИ ДЕБЕЛИНА CM / ИНЧИ VOLUME ЛИТРИ На тежината (+/- 6%)Кг / Д-Р Препорачан Rider
  Тежина Опсег  KG
  9'8 "x31" x4 " 2949'8 " 8031 " 104 " 184 8,7 19,2 35-75
  10'2 "x32" x4 " 31010'2 " 8232 " 104 " 204 9,5 20,9 40-80
  10'2 "x32" x6 " 31010'2 " 8232 " 156 " 295 9,8 21,6 40-90
  11'2 "x32" x6 " 34011'2 " 8232 " 156 " 330 11,9 45-95
  12'0 "x33" x6 " 36612'0 " 8433 " 156 " 364 13,1 55-120

   Предупредување:

  FRONTIER гумени одборипоголема од 10'5 "не се изградени за големи сурфање. Некои од моделите се функционални за бран коњи, но ниту еден од нив се дизајнирани и изградени за скокање.

   FRONTIER ОДБОРИ КАРАКТЕРИСТИКИ:

  ● Целосно обвиткани со вториот слој поддржан од ткаенина на врвот, дното со 0.9mm дебелина Церада ПВЦ материјал. создава беспомошна, цврсти и здрав

  ● Двоен странични надворешниот кожата со двојно преклопување на врвот и на дното

  ● одбор домаќин материјал од 4 '' 6 или 8 "" дебелина висок интензитет крути пад бод кат, има и до 450 фунти, Надува од 8-20 ПСИ

  ● 5мм дебелина што не се лизга ЕВА пена на врвот: лизне

  ● одвојува 3 парче посебни skeg за добро следење, држи одбори на чело на својата наменети се разбира

  ● Делукс H3 вентил: отстранлив, заменливи, сигурен и херметички.

  ● Нерѓосувачки челик Д прстени за обезбедување на мал товар

  11224272158

   FRONTIER зависници бод подни конструкции

  Сите бод кат падот се увезува од Јужна Кореја, кој има супер перформанси.

  ♣ Отпорност на defacement и долготрајни животниот циклус

  ♣ отпорност на оштетување при песок или чевли

  ♣ Студената отпор, отпорност на топлина и воздух-затегнатоста

  ♣ УВ стабилност

  ♣ максимален воздушен притисок, им овозможува на примена на било кој вид на бродови

  ♣ Едноставна, лесна поправка начинот на кој нашите лепак

  ♣ Во вашата опција, Секоја боја на ткаенина се расположивиот ако имате големи количини

  ♣ 8cm.10cm.15cm.20cm. 30cm thicknessare претежно се користат за различни потреби на притисок

  TFBG {62ODQDSS8VUE0NAFOB

  гумени одбори на надувување Гребло одбори гумени Stand Up Гребло одбори Гумени SUP одбори

   


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзете се

  Дај ни извик
  Земете мејл ажурирања Се претплатите